Deniz kenarında sahil boyunca uzanan yaya yolundan nefis bir yürüyüşle de ulaşabileceğiniz Evimiz restoran... Bir başka adıyla Ciğerci Ali Baba Meyhanesi... Edirnelileri çatlatacak ciğer, özenli farklı mezeler ve elbette rakı!

Plaj'da nefis kafeterya ve restoranlar; Daraldım Kafe, Surf Beach Cafe, Artis Cafe, İmaj Cafe...

Daraldım Kafe: Tümüyle ahşap malzemeyle yapılmış, denize sıfır çok şık bir kafe. Buz gibi bira ve taze çay keyfi.

Surf Beach Cafe: Bir zamanlar sörf dersi veren beden eğitimi okullu öğretmenler tarafından kurulduğu için bu adı almıştı. Şu anda ne yazık ki bu hizmetin olmadığı, ama nefis çim bahçesi ve bu bahçede bulunan süs havuzunda Limon adındaki sevimli ördeği ile ilgilenmekten hoşlanacağınız, içkinizi, kahvenizi içerken ayaklarınızı çimlere uzatabileceğimiz rahat bir mekan.

İmaj Cafe ve Artis: Hâlâ en çok tercih edilen plaj kafelerdir. Geceleri canlı müzik dinleme isterseniz bu kafelere gitmelisiniz. Gece gündüz gidiniz, denizin içine kadar bira sipariş edebilirsiniz.

5km mesafede Yalı Castle Aqua Park... Yeme içme ücretsiz... Su kaydıraklarına bayılacaksınız... Çıkışta karşısındaki restoranda rakı için de ayılın.

26km mesafedeki Sığacık'ta nefis Rakı-Balık-Kalamar restoranları... Şoförlük yapacak rakı-balıktan anlamayan birini yanınızda götürmeyi unutmayın! Şoföre Sığacık Kalesi'nin karşısındaki dondurmacıdan sakızlı dondurma ısmarlayın.

17km mesafedeki Özdere Limanı'ndaki Rakı-Balık-Kalamar restoranları... Şoför hoşaftan ne anlar :)

Ve yalnızca konunun meraklısı konuklarımıza tarif edeceğimiz; gözlerden ırak, deniz ürünlerinin ve rakının dibine dibine vurabilecekleri bir taraftan denize girebilecekleri çok ama çok özel iki restoran.

Sığacık Limanı kalkışlı tekne turları, Özel aracınızla keşfedebileceğiniz az bilinen küçük koylar... Ve gezmek için zaman yetiştiremeyeceğiniz kadar bol seçenek: Çeşme, Alaçatı, Urla,Efes, Meryemana, Selçuk, Şirince, Kuşadası, Kalamaki Milli Parkı, İzmir Kemeraltı, Kordon, Karşıyaka, Çiğli Doğal Yaşam Parkı...

Tatilinizi çok gezerek geçirmek isteyebilirsiniz veya tersine deniz kenarından ayrılmadan yüzme, kitap okuma veya balık tutma gibi daha az hareket ederek bronz bir tene bürünerek tatilinizi tamamlamak isteyebilirsiniz. Hiç endişe etmeyin nasıl bir tatil geçirmek istediğinizi söyleyin size yardımcı olalım. Bunun için doğru adres Ürkmez değilse, bunu açıkça söyleriz size. Başka tatil yörelerini önermekten çekinmeyiz. Bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz, size tatilinizi planlamak konusunda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.