Aşağıdaki bilgiler 10 HAZİRAN 2020 tarihinde güncellenmiştir, Lütfen bunu dikkate alarak ilgili kurumlardan bilgilerin sağlamasını yapınız.

12 ay boyunca geçerli Toplu Ulaşım Seçenekleri:

1) İstanbul ve Ankara'dan (Ve bu şehirler ile İzmir hattı üzerindeki şehirlerden) Kamil Koç Turizm'in seferleri ile tek otobüsle ÜRKMEZ'e gelinebilir.

2) Havayolları ile İzmir Havalanı'na ulaşılır. Havaalanından İZBAN+ESHOT kullanılarak 80 dakikalık toplu ulaşım ile ÜRKMEZ'e gelinebilir.

3) İzmir'in herhangi bir noktasından İZBAN raylı sistemine ulaşarak ÜRKMEZ'e gelinebilir.

4) İzmir Şehirler arası Otogar'dan minibüslerle 2 saatlik yolculukla ÜRKMEZ'e gelinebilir.

5) İzmir Üçkuyular Fahrettin Altay aktarma Merkezi'nden İZTAŞIT otobüsleri ile 75 dakikada ÜRKMEZ'e gelinebilir.

 

Ve ulaşım seçeneklerinin ayrıntıları:

1) İstanbul ve Ankara'dan (Ve bu şehirler ile İzmir hattı üzerindeki şehirlerden) Kamil Koç Turizm'in seferleri ile tek otobüs:

Kamil Koç turizm ile tüm yıl boyunca İstanbul ve Ankara otogarlarından karşılıklı seferler düzenleniyor. Kış aylarında sabah ve akşam olmak üzere günde 2 karşılıklı sefer, yaz aylarında günde 3 veya daha fazla karşılıklı sefer İstanbul ve Ankara otogarlarından düzenleniyor. Bu seferlerin "Ekspres" olanları ile İstanbul'dan 6 saatte Ürkmez'e ulaşmanız mümkün.

İstanbul ve Ankara'dan kalkan Kamil Koç Turizm'in otobüslerine hat güzergahı üzerindeki şu duraklardan da binebilirsiniz:

İSTANBUL OTOBÜSLERİ (Kamil Koç Turizm):

İSTANBUL-ESENLER OTOGAR

İSTANBUL-ALİBEYKÖY

İSTANBUL-ÜMRANİYE-DUDULLU

BURSA-OTOGAR

İZMİR-OTOGAR TESİS

İZMİR-OTOGAR

SEFERİHİSAR-OTOGAR

 

ANKARA OTOBÜSLERİ (Kamil Koç Turizm):

ANKARA-OTOGAR

POLATLI-OTOGAR

AFYON-OTOGAR

BANAZ-MERKEZ

UŞAK-OTOGAR

KULA-MERKEZ

UŞAK MOLA TESİS-MOLA YERİ

SALİHLİ-OTOGAR

TURGUTLU - OTOGAR

İZMİR - OTOGAR

SEFERİHİSAR-OTOGAR

2) Havayolları ile İzmir Havalanı'na ulaşılır. Havaalanından İZBAN+ESHOT kullanılarak 80 dakikalık toplu ulaşım:

İZBAN raylı sisteminin İZMİR HAVALANI istasyonu, Cumaovası istasyonundan bir sonraki istasyondur. Bu nedenle havaalanından ulaşım çok kolaydır.

Otobüslerin sefer saatleri bilgisine WWW.ESHOT.GOV.TR adresinden ulaşabilirsiniz.

776 nolu ESHOT Otobüsü Sefer saatleri için buraya tıklayınız

776 nolu otobüsün Cumaovası'ndan Ürkmez'e son seferi (10 Haziran 2020 tarihinde ESHOT web sitesindeki listeye göre) hafta içi 22:00, cumartesi-pazar 23:40'ta.

ESHOT anlaşılmaz bir biçimde kış sezonunda 775 nolu Özdere otobüsleri ile saat 23:30'a kadar sefer düzenlerken, Ürkmez'den geçen 776 nolu otobüsü seferlerini erken saatte sonlandırıyor. Geç saate kalınırsa 23:30'da kalkan 775 Özdere otobüsü ile Özdere-Ortamahalle'ye kadar gidip oradan taksi ile 10 km Ürkmez'e ulaşmanız mümkün.

 

3) İzmir'in herhangi bir noktasından İZBAN raylı sistemine ulaşarak, Cumaovası Aktarım İstasyonu üzerinden ESHOT otobüsleri ile ÜRKMEZ'e gelinebilir:

Yıl boyunca İzmir'den düzenli, kolay ve hesaplı toplu ulaşım olanağı vardır. İZBAN raylı sistemi ve Cumaovası aktarma istasyonun önünden kalkan 776 ucuz ve rahat ulaşım sağlamak mümkündür.

776 nolu ESHOT Otobüsü Sefer saatleri için buraya tıklayınız

İZBAN raylı sistemine kolay ulaşabiliyorsanız; Cumaovası aktarma istasyonuna ulaşmak ve 776 nolu otobüsleri kullanmayı tercih etmeniz en iyisidir.

 

4) İzmir Şehirler arası Otogar'dan minibüslerle 2 saatlik yolculukla ÜRKMEZ'e gelinebilir:

İzmir İzotaş Otogar'dan minibüsler ile gelmek mümkündür. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali (İzotaş)'dan kalkan Ürkmez minibüsleri ile Menderes ve Gümüldür üzerinden geçen 67km'lik yoldan 2 saatte Ürkmez'e ulaşabilirsiniz. Aslında 1 saat sürecek bu seyahat, minibüslerin keyfiliği yüzünde 2 saat sürmektedir.

5) İzmir Üçkuyular Fahrettin Altay aktarma Merkezi'nden İZTAŞIT otobüsleri ile 75 dakikada ÜRKMEZ'e gelinebilir

Üçkuyular'daki Fahrettin Altay Aktarma Merkezi'nden de İZTAŞIT adı verilen, aslında ESHOT'un işletmesi gereken hattın minibüsçülere rant olarak bırakılması uygulaması olan, özel otobüslerle (987 nolu İZTAŞIT), yaklaşık 60km yolculukla 1 saat 15 dakikada gelebiliyorsunuz.

 

987 nolu İZTAŞIT Otobüsü Sefer saatleri için buraya tıklayınız

 

İzmir-Ürkmez şehiriçi otobüs kalkış noktaları:

 

Ayrıca:

Ürkmez Kamp-Özdere hattında 778 nolu ESHOT otobüsler çalışır.

Ürkmez Kamp-Cumaovası hattında 829 nolu ESHOT otobüsleri çalışır.

Ürkmez-Seferihisar hattında 986 nolu İZTAŞIT otobüsleri çalışır.

Ürkmez'den Selçuk ve Kuşadası'na da minibüsler çalışır. Ne yazık ki bunlar dışında bu hatta belediyelerin sağladığı başka bir ulaşım seçeneği yoktur.