izmirtatilevi.com’u tercih etmek veya etmemek için nedenler: 

 • Öncelikle bazı insanların gelmemesi üzerinden bir politika geliştirdiğimizi belirtmek istiyoruz. Burası bir ticari bir işletme olmaktan önce bizim evimizdir
 • Açık sözlü, dostça, samimi bir ortamda tatil yapmak isteyenler için elimizden geldiğince şartları elverişli, odaları donanımlı, aile olarak kendimizin de yaşadığı binamızda, tatil yapmak isteyen, aşağıda sivriltilmiş uyarıların kendileri için olmadığını anlayan, kendini bilen insanları izmirtatilevi.com’a bekliyoruz.
 • Tüm odalarımız dolsun, aman boş kalacağına her gelene verelim gibi bir derdimiz yok.
 • Çağdaş yaşam tarzını benimsemiş insanlar tercih etmeli, diğerleri kapısından geçmemelidir.
 • Laik bir yaşam tarzından ödün vermeyenler tercih etmeli, diğerleri başka kapıya gitmelidir. Zira biz mevlana değiliz.
 • Her şey dahil otel biçimli tatilden bıkmış, kendi yazlığındaymış gibi tatil yapmak isteyenler seçmelidir. Açık büfeciler her şey dahil otelleri seçmelidir.
 • Tatilde gece hayatını tercih edenler için Seferihisar zaten yanlış tercihtir. Burada, 300-600m mesafede, deniz kenarında mütevazi kafeler bulunur yalnızca. Gece hayatı bir kaç tane ailece gidilebilecek meyhane ve canlı müzik yapan kafe ile sınırlıdır. Bunun dışında 5 km mesafede bir Aquapark ve çocuklar için eğlence parkı olan iki adet gece pazarı vardır gezmek için. Bölgemizi tercih edip, yine de gece hayatına katılmak isteyenler, 50km mesafedeki Kuşadası’nda veya 50km mesafedeki İzmir merkezde Alsancak’ta aradıklarını bulacaklardır.
 • Kuşadası Körfezi’nin kuzey bölümünde 7km’lik sahile sahip Doğanbey-Ürkmez plajının orta noktasında denize 100m mesafede bulunan apart otelimiz, Çeşme, Alaçatı, Urla, Sığacık, Teos, Özdere, Pamucak, Efes, Meryemana, Şirince, Kuşadası ve Kalamaki (Dilek Yarımadası Milli Parkı) gibi turistik gözde yerlerin tam ortasındaki konumuyla tatil deyince aklına çok gezmek gelenler için ideal bir noktadadır. Harita bilgisine bakarak bu iddiamızı kendiniz değerlendirebilirsiniz. Kendi aracınız olsa da, olmasa da ulaşım çok rahattır.
 • Marketlerden alış veriş yapıp, donanımlı mutfakları olan odalarımızda kendi kendine yeme içme işlerini rahatlıkla görecek, isterse yeşil alanda mangalını yapıp sofrasını (adabıyla isteyen istediğini içer) kuracak, isterse önereceğimiz restoranlarda yeme-içme hizmeti alacak ve çevrede önereceğimiz gezme mekanlarına uğrayıp, etkinliklere katılarak tatiline renk katacak, kaliteli tatili makul fiyata yapmayı tercih eden hesap kitap bilen insanlar için doğru adrestir.
 • Apart bir otelde eğlenirken başkalarının da rahatını ve huzurunu gözeten, yemesini, içmesini, oturup kalkmasını, sohbet etmesini , iletişim kurmasını bilen çağdaş insanların buluşma noktasıdır.
 • Çocuklarıyla ilgili aileler için idealdir, çocuklarıyla ilgilenmeyecek aileler gelmese daha iyi olur.
 • Evcil hayvanları ile tatile gitmek isteyenler başka bir otele bakmalıdır.
 • Denize elbiseyle girenler göz zevkimizi fena bozmaktalar, uzak durmalıdırlar.
 • Polis, zabıta, sendikacı, müftü, imam, tarikatçi, cemaatçi, ilahiyatçı, din öğretmeni, hacı, hoca, misyoner, Gediz Parekende Elektrik ve GDZ Elektrik Dağıtım personeli ve yakınları vb. olanlar hiç boşuna yorulmasınlar, kabul edilmeyeceklerdir. Yamacımızda istemiyoruz bu meslek gruplarından olanları.
 • Fiyat konusunda pazarlık yapmak isteyenler lütfen başka bir yerde şanslarını denesinler. Maliyetlerimiz konusunda biz hiç kimseyle pazarlık yapamıyoruz. Giriş-çıkış tarihlerini ve varsa çocuklar dahil kişi sayınızı verin, çeşitli odalarımız için fiyat verelim. Başka yerlerle karşılaştırıp kararınızı verin. Ülkenin sosyal problemlerini çözmeye aday bir vakıf değiliz zira.
 • “Bir apart yazlık kiralayayım”, “4 kişi üzerinden para ödeyeyim”, “sonra da eltimi, bacanağımı, kaynımı, görümcemi, komşumu, emicemin oğlunu, deyzemin gızını geçerken şöööle bir uğramışlar diye çağırayım” diye düşünenler boşuna şanslarını denemesinler, bu konularda tatbikat yaptık, püskürtüyoruz. Rezil olduklarıyla kalıyorlar.