Konuklarımızın huzurlu bir tatil geçirmesi önceliğimizdir, para kazanmak ise varlık nedenimizdir.

izmirtatilevi.com, apart otel statüsünde 12 ay boyunca açık olan 3 katlı bir turistik işletmedir.

 

İtfaiye, maliye, jandarma ve belediye şartlarını yerine getirmiş bir işletmedir. Bu nedenle yasal yükümlülükleri vardır.

 

Sizden uymanızı istediğimizi kurallar çok basit ve sadedir.

1) Dairelerimizde konaklayacak kişi sayısı, her yaştan insan dahil olacak biçimde ve kimlik bilgileri ile birlikte bize bildirilmelidir.

Bu nedenle TC vatandaşı olan her yaştan kişinin (Bebek bile olsa), TCKimliknosu olan nüfus cüzdanı veya ehliyetlerini, yabancı uyruklu ise pasaportunu, jandarmanın Kimlik Bildirim Sistemi'ne kayıt edilmesi için vermesi zorunludur. Yasal yükümlülükler ve yaptırımlar nedeniyle kimliksiz hiç kimseyi kabul edemiyoruz.

Dairenin kapısından adımını atacak herkesin pasaport veya TCKimlikNo'ya sahip bir kimlik belgesini daireye giriş yapmadan kaydedilmesi için vermesi zorunludur. Kimliğini unutmuş olması, gerekçe olarak kabul edilmez.

Daire teslim edildikten sonra, daireyi kullanacaklar listesine eklenecek kişiler konusunda önceden bilgi verilip, kaydedilmesi zorunludur.

Kayıtlı kişiler dışında daireye anlaşma dışında kişilerin gelmesi durumunda; gece kalmayacak olması, yalnızca banyoyu kullanacak olması, üst değiştirecek olması ya da çok kısa dinlenecek olması türünden gerekçeler kabul edilmez.

18 Yaşını henüz doldurmamış kişiler, yasal olarak çocuk sayıldığından, 1. veya 2. dereceden akrabaları olmaksızın kiraladığımız dairelerde konuk olamazlar. Bu konuda hiç bir biçimde esneklik gösterilmeyecektir. 18 yaşından gün almış olunması yetmez. Tam olarak en az 18 yıl ve daha büyük yaştaki kişiler reşit sayılır.

2) Apart otelimizin olanaklarından yararlanan her konuk ücrete tabidir. Apartı kiralayanın bizden bağımsız konuğu olamaz

3) Denize elbiseyle, donla, haşemayla girenlerden hoşlanmıyoruz. Hoşlanmadığımız insanlara da çatımız altında yer vermek istemiyoruz. Karşılıklı hoşlanmıyoruz birbirimizden, numara yapmaya gerek yok. Ayrıca kendini "Arabeksçi" olarak tanımlayanlardan, varoş lümpenlerinden, ikide bir konuşurken "yanış aanama", "aanadın mı?" diyen tiplerden, "Yıldız Tilbe", "Etkin", "Haktan", "Nihat Doğan" dinleyen tiplerden hoşlanmıyoruz.

4) Ruhsatlı ya da ruhsatsız, beylik ya da hanımlık, ismi-ünvanı-görevi ne olursa olsun her hangi bir silah bulunduran taşıyan kişiler hiç bir biçimde dairelerimize kabul edilmez.

Belindeki silahı bize göstermek için takla atan görgüsüzleri istemiyoruz.

Silah bulunduran kişilerle aynı ortamda bulunmak istemiyoruz. Sevmiyoruz sizi... Gelmeyin!

Hadi bir nedenle yanında insan öldürmek için icad edilmiş o aleti taşıyorsun... Bize gösterme be adam! Gelme!

5) Sendikacıları ve imamları, rahipleri, gardiyanları, zabıtaları, polisleri sevmiyoruz. Bizim için üretmeden yaşayan asalak tipler hepsi. Kainata tek bir katkıları yok, işçiye emekçiye hiç katkıları yok. Sevmiyoruz sizi... Gelmeyin! Depik atarız!

6) Evcil hayvan kabul edilmez. Kabul edilmez evcil hayvan. Edilmez kabul hayvan evcil.

7) Banyo havluları ve oda terlikleri plaj için değildir. Lütfen plaj havlusunu ve plaj terliklerinizi kendiniz getiriniz.

8) Apart otelimizde herkesin huzurlu tatil yapabilmesi için gece saat 02:00'dan itibaren diğer dairelerdeki konuklarımız için uyku sessizliğinin sağlanması gerekir. Sohbet ve eğlenceye devam etmek isteyenler için sahilde deniz kenarında yeterince boş alan ve kafeteryalar bulmak mümkündür.

9) Klimaları 24 saat çalıştırabilirsiniz. Yalnızca kapı veya pencere açık iken klima çalıştırılmasının herhangi bir yararı olmayıp, klimaları bozduğu için, bu şekilde kullanmamanızı rica ediyoruz.

10) Çaymatik-Kettle, 3 boy tencere, kişi sayısınca tabak, çatal, bıçak, kaşık, çay bardağı, su bardağı sağlamak bizim sözümüz. Bunun dışındaki mutfak araç gereçlerini ister yanınızda getirin, ister Migros'tan veya diğer marketlerden satın alın. Bizden tava, rakı bardağı, şarap kadehi, rende, ronda, limon sıkacağı, makarna süzgeci, yağ, tuz, limon, domates, yumurta, ekmek, mandal, terlik, tırnak makası, mayo, tuvalet kağıdı ve diğer temizlik malzemelerini istemeyin. Hepsi marketlerde bulunuyor.

Sayın konuk adayımız, yukarıda sevimsiz uyarılar için anlayışınızı bekliyoruz.

Anlaşamıyorsak, baştan anlaşamayacağımızda anlaşmış olmak iyidir. Uyarılarımız sizi rahatsız ettiyse lütfen gelmeyin, size ev çok, bize gelen yeter.

Dairede kalanların sayısı ve kimlik bilgileri konusunda yanıltıcı bilgi vermek ya da bilgi vermeksizin fiili durum yaratmak, her hangi bir nedenle kavga etmek her hangi bir ücret iadesi yapılmaksızın dairenin teslim edilmemesi, eğer teslim edilmiş ise, derhal dairenin boşaltılması sonucunu doğurur!